Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Święto ogórka

2007-07-26 00:00
W Karszewie (Wielkopolska) trwają przygotowania do V edycji Dnia Ogórka (5 sierpnia 2007 r.). To impreza szkoleniowo-wystawowa, a jej organizatorami są: Skup i Sprzedaż Owoców i Warzyw w Karszewie, Urząd miejski w Dąbiu oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

W programie zaplanowano m.in. konsultacje na temat uprawy polowej nowych odmian warzyw, firmy Polan z Krakowa, kolekcję odmian ogórków oraz wystawę firm działających na rzecz rolnictwa.

Kolejne punkty imprezy to prezentacja rękodzieła lokalnych twórców ludowych oraz konkursy: największy ogórek gruntowy, najdziwniejszy kształt ogórka, najładniejsza kompozycja - stroik z ogórków, najciekawsza rymowanka, najsmaczniejsza sałatka ogórkowa "ze słoika’" i najbardziej imponujące przebranie – oczywiście też za ogórka.

Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wypróbować swych sił w zabawach zręcznościowych, a także pochwalić się wiedzą o ogórku. Dla smakoszów przewidziano degustację zupy ogórkowej i chleba ze smalcem, a dla spragnionych rozrywki - występ zespołu folklorystycznego "Nadnerzanki’", koncert grupy Feniks oraz zabawę taneczną "pod chmurką".Źródło: fresh-market.pl, na podstawie WOP i PPR
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem