Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Szkolenia dla najlepszych

2007-08-02 00:00
Skierniewicka Izba Gospodarcza w porozumieniu ze starostwami powiatów: skierniewickiego, rawskiego, łowickiego, kutnowskiego i łęczyckiego, prowadzi od ponad roku szkolenia dla producentów, przetwórców owoców i warzyw.

Przystąpieniem do klastra zainteresowanych jest na razie tylko 25 podmiotów. Dlaczego tylko tyle, skoro w województwie działa kilkadziesiąt tysięcy producentów? Wiesław Słomka z SIG, koordynator klastra, uważa, że statystyki nie są najważniejsze. Wszak liczy się jakość, a nie ilość.

– Nie tworzymy punktu skupu, ale poważną organizację, do której należeć będą najlepsi producenci i przetwórcy. Klaster to nie tylko współpraca w zakresie promocji i zbytu. Chodzi o wdrażanie nowych technologii. Rolnicy jak tylko spostrzegą, że przynależność do klastra przynosi profity, z pewnością do niego przystąpią – wyjaśnia Wiesław Słomka.

Najbliższe spotkanie grupy inicjatywnej zaplanowane jest na 3 sierpnia bieżącego roku. Ma się ono odbyć w Instytucie Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym w Łodzi. Na rozwinięcie działalności, inicjatorzy chcą pozyskać fundusze unijne.

W przyszłości do organizacji mają przystąpić powiaty z województwa mazowieckiego. Czy przedsięwzięcie się powiedzie? Grzegorz Majewski, prezes bialskiego oddziału Związku Sadowników Rzeczpospolitej, jest dość nieufny.

– Wszystkie działania, które poprawiają zbyt, podnoszą ceny i opłacalność, są dla produkcji bardzo ważne. Mamy jednak dość przykre doświadczenia z władzami województwa, choćby podczas ostatniego szacowania strat po przymrozkach – mówi Grzegorz Majewski.Źródło: fresh-market.pl, Dziennik Łódzki, bankier.pl za portal sadowniczy
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem