Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Wzorcowy Maspex

2007-05-28 00:00
W grupie spółek o największej liczbie przejęć mieści się Pampol, który zaczynał od produkcji dań gotowych. W ciągu półtora roku przyłączono do niego firmę zajmującą się przetwórstwem owocowo-warzywnym, zakład mięsny, a ostatnio także dystrybutora soli.

Producentów suchej żywności, np. wyrobów z soi, skupuje ubiegłoroczny debiutant Bakalland, dystrybutor bakalii. W najbliższych dwóch, trzech latach spółka ta chce zwiększyć przychody roczne ponad dwukrotnie, tj. do 250 - 300 mln zł.

Do zwiększenia przychodów w szybkim tempie dąży także Jutrzenka, która ma zamiar połączyć się z Kaliszanką i Ziołopeksem. W ciągu dwóch lat przychody grupy mają wzrosnąć dwa razy i przekroczyć 1 mld zł. Jutrzenka nie dokona tego bez kolejnych przejęć.

W tym miesiącu firma ogłosiła, że potencjalnych kandydatów do przyłączenia szuka już u naszych najbliższych sąsiadów.

Europa środkowo-wschodnia to strefa, w której polskim firmom spożywczym będzie najłatwiej zdobyć dla siebie udziały rynkowe. Świadczy o tym chociażby sukces grupy Maspex.

Polski Koncern Mięsny Duda ma ambicje zbudować podobną grupę, tyle że na Ukrainie.Źródło: fresh-market.pl, za “Rzeczpospolita”
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem