Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Żuławskie Targi Rolne – integracja środowiska wiejskiego

2007-06-20 00:00
Ponad 500 wystawców uczestniczyło w XIV Żuławskich Targach Rolnych, zorganizowanych w dniach 16-17 czerwca bieżącego roku w Starym Polu.

Rolniczej, targowej imprezie, która uchodzi na Pomorzu za największą, towarzyszyła VIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

W Starym Polu spotkali się rolnicy, producenci maszyn i urządzeń oraz wszyscy ci, których interesują wszelkie nowinki stosowane w produkcji rolnej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć nie tylko ekspozycję targową, ale również pokazy maszyn na polu i poletka doświadczalne.

Smakosze mogli spróbować produktów regionalnej kuchni. Czas umilały koncerty popularnych zespołów muzycznych (m.in. Boys).

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko przygotowane przez Pomorską Izbę Rolniczą, gdzie można było otrzymać wydawnictwa prasowe, firmowane przez samorząd rolniczy, a także spotkać się z przedstawicielami zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej - na czele z Zenonem Bistramem, prezesem PIR i członkiem zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji targów w Starym Polu był Jan Krzysztof Ardanowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Udało się go przekonać, że warto organizować przedsięwzięcia, które sprzyjają integracji środowiska wiejskiego, a producentom rolnym umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów.

Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Stanisława Aldona Łoś podkreśliła, że Żuławskie Targi Rolne to nie tylko wystawa, prezentacja dorobku producentów rolnych czy forum wymiany poglądów i doświadczeń, ale również doskonała okazja do wspólnej zabawy.

W tym roku atrakcji z pewnością nie zabrakło, a o powodzeniu imprezy niech świadczą chociażby zajęte do ostatniego miejsca parkingi wokół Starego Pola.

Tłumy osób wybrały tę niewielką miejscowość (niedaleko Malborka) jako miejsce integracji mieszkańców miast i wsi, promujące Polskę, jako kraj aktywny i otwarty na nowoczesne rolnictwo.Źródło: fresh-market.pl, na podstawie PPR
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem