Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Gdy zamawiasz brzoskwinie i nektaryny

Wśród wymagań minimalnych ważne jest, aby owoce nie miały pęknięć w zagłębieniu szypułkowym, ponieważ wewnątrz takiego owocu rozwija się wtedy pleśń. Minimalna zawartość ekstraktu refraktometrycznego pulpy owocu powinna wynosić 8 ⁰ Brix. Daje to gwarancję minimalnego stopnia dojrzałości owoców.

Zamawiając brzoskwinie lub nektaryny do sprzedaży, pamiętajmy, że według normy, od 1 lipca do 31 października (na naszej półkuli) owoce o wielkości poniżej 56 mm lub 85 g ( kod wielkości D) nie są wprowadzane do obrotu. Owoce klasy II nie muszą być sortowane, muszą tylko spełniać wymagania wielkości minimalnych, które wynoszą 56 mm lub 85 g dla klasy ekstra i 51 mm lub 65 g dla klasy I i II, w zależności od sposobu sortowania.

Wg normy, nie ma ograniczeń dla poszczególnych klas jakości jeśli chodzi o sposób prezentacji. W oznakowaniu, należy zwrócić uwagę na wymóg podania koloru miąższu.

Najczęściej występujące wady to: objawy zepsucia, pęknięte owoce, uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas wzrostu oraz brak zgodności wielkości z deklarowaną.

Owoc pęknięty

 

 

Objawy zepsucia

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE