Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Niższa cena nie wystarczy

Jeszcze rok temu wystarczyło obniżyć cenę i towar znalazł swojego kupca. Dzisiaj to nie wystarczy. Gorszej jakości towar praktycznie jest nie do sprzedania – tak komentują handlowcy obecną sytuację na rynku świeżych owoców i warzyw.

Towar bardzo dobrej jakości, świeży, bez wad zewnętrznych, ładnie zapakowany kupi każdy kupiec, jeśli ma na niego zamówienie. Nawet najmniejsza uwaga do jakości, jest pretekstem do walki o obniżkę ceny. W ostatnich miesiącach handlowcy informują, że gorszej jakości owoce lub warzywa bardzo trudno się sprzedają. Nie wystarczy obniżyć ceny. Czasami nawet oddanie towaru za symboliczną złotówkę jest nierealne.

Rynek obecnie jest bardzo wymagający. Można snuć przypuszczenia, jaka jest tego przyczyna? Wymienić można kilka: wysokie koszty utylizacji odpadów uzyskanych po sortowaniu towaru, wysokie koszty sortowania trefnych partii, utrata wiarygodności dobrej marki – firmy nie chcą wprowadzać na rynek towaru gorszej jakości pod ta samą marką co dobrej jakości, wysokie wymagania końcowego konsumenta – brak pieniędzy lub po prostu rozwaga w ich wydawaniu, powoduje popyt na towar bardzo dobrej jakości, choć w mniejszych ilościach.   

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE