Jak się obudzisz, już wiesz — świeże ceny owoców i warzyw na dziś, u nas.

Kup teraz abonament!

Jak uwiarygodnić firmę?

2012-03-27 12:00
Źródło: fresh-market.pl (jbg)

O wydanie zaświadczenia może ubiegać się osoba, która figuruje w ewidencji podatników podatków lokalnych. Na wniosku o wydanie zaświadczenia wymagane jest podanie NIP-u i numeru PESEL wnioskodawcy, jak również należy wskazać, gdzie oraz w jakim celu będzie składane zaświadczenie.

Podatnik załatwia sprawę osobiście lub przez ustanowionego pełnomocnika. W terminie do 7 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia. Dokumenty
niezbędne do złożenia:
– Wniosek o wydanie zaświadczenia,
– Wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające
stan zaległości
– Dowód wpłaty za wydanie zaświadczenia.
– Pełnomocnictwo (w przypadku, gdy podatnika reprezentuje pełnomocnik) wraz z
– dowodem wpłaty

Przedmiotowy druk jest do pobrania w siedzibie US lub na stronie US.

Opłata skarbowa za wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzającego stan zaległości podatkowej wynosi 21,00 zł (od każdego egzemplarza).
Obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia. Dodatkowo, opłata skarbowa za udzielenie pełnomocnictwa w kwocie 17,00 zł (zwolnione od opłaty jest pełnomocnictwo udzielane: małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu).


Zażalenie na postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia/postanowienie o pozostawieniu bez rozpatrzenia wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia stronie. Zażalenie należy złożyć bądź przesyłając pocztą tradycyjną (dla celów dowodowych zaleca się przesłanie listem poleconym) bądź bezpośrednio w siedzibie urzędu w godzinach jego pracy. O zachowaniu terminu decyduje data nadania zażalenia. Wniesienie zażalenia jest wolne od opłat.


Zażalenie powinno zawierać:
• Zarzuty przeciw postanowieniu,
• Określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem zażalenia,
• Wskazywać dowody uzasadniające to żądanie.


W zakresie natomiast składek odprowadzanych do ZUS ubezpieczeni mogą na swój wniosek uzyskać z terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje dotyczące danych zewidencjonowanych na ich indywidualnym koncie ubezpieczonego w ZUS. Informacje te mogą dotyczyć m.in. danych identyfikacyjnych ubezpieczonego zgłoszonych przez płatnika składek, informacji o składkach przekazywanych na rachunek ubezpieczonego w OFE czy też wysokości składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, jakie wykazał płatnik składek w imiennym raporcie miesięcznym.

Wniosek o udzielenie informacji dotyczących danych zewidencjonowanych na koncie ubezpieczonego powinien być złożony na druku ZUS ZZU dostępnym w każdej
terenowej jednostce organizacyjnej ZUS lub na stronie internetowej www.zus.pl bądź też w innej formie pisemnej. Przy osobistym załatwieniu sprawy w terenowej jednostce organizacyjnej ZUS, ubezpieczony powinien obowiązkowo okazać dokument tożsamości.

Z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących danych zewidencjonowanych na koncie ubezpieczonego zainteresowany powinien się zwrócić pisemnie bądź osobiście do terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właściwej ze względu na jego miejsce zamieszkania. Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien udzielić informacji, o które wnioskuje ubezpieczony w terminie przewidzianym w k.p.a., tj. w ciągu 7 dni.

Porada została przygotowana przez Zespół Wirtualnej Kancelarii.

Al. Jerozolimskie 85 lok. 11
02-001 Warszawa

Tel/Fax 22 628 18 18
mail: biuro|wirtualnakancelaria.com| |biuro|wirtualnakancelaria.com

Słowa kluczowe: firma, zus, us
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE