Kontaktujemy się w sprawie cen z kilkuset skupami w całej Polsce. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Austria – cebula poszukiwana

Na krajowym rynku cebuli w Austrii  handel pozostaje aktywny. Popyt na cebulę umacniał się w poprzednich tygodniach i pozostaje wysoki w tygodniu bieżącym. Zwłaszcza na tle stale spadającej podaży ogólnej austriackiej cebuli, która jest dostępna już tylko u ograniczonej liczby dostawców. Wydaje się, że to kurczenie się zapasów dodatkowo pobudza aktywność kupców.

Te pozostałe zapasy austriackiej cebuli są w centrum zainteresowania nie tylko kupców krajowych, ale także eksporterów. W tym segmencie rynku austriackiego też należy odnotować wzrost popytu. Popyt e eksporcie jest wysoki, bo cebulę austriacka chcą kupować odbiorcy, którzy tradycyjnie w tej fazie sezonu sprowadzali to warzywo z Holandii.

Aktywność kupujących, tak na rynku wewnętrznym, jak również w eksporcie wpływa na kształtowanie się cen. Te pozostają bowiem w trendzie zwyżkowym. W przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny w szesnastym tygodniu roku wzrosły z poziomu 22,00-24,00 euro/100 kg (1,00-1,09 zł/kg) do 22,00-26,00 euro/100 kg (1,00-1,18 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny te były na poziomie 26,00-30,00 euro/100 kg (1,18-1,37 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE