Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – ceny cebuli w trendzie wzrostowym

Na austriackim hurtowym rynku cebuli trwa kontynuacja wzrostowego trendu cen. jest to wynik aktywnego popytu na cebulę na tamtejszym rynku krajowym. Popyt ten jest na tyle duży, że tempo zejścia zapasów cebuli z austriackich chłodni wzrosło. Tym samym ogólna podaż cebuli jest coraz mniejsza i musi ona starczyć do końca sezonu, a ten może się opóźnić ze względu na pogodę.

Popyt wzrósł też, jeśli chodzi o eksport cebuli z Austrii. Jak zwykle płynie on głównie z krajów Europy Południowej i Wschodniej. I w tym segmencie sytuacja podażowa robi się napięta, bo zapasy cebuli w jakości eksportowej są już ograniczone.

To wszystko przełożyło się na podtrzymanie wzrostów cen cebuli w austriackim hurcie. Wzrostu, który w piętnastym tygodniu jeszcze uległ wzmocnieniu. W przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny w piętnastym tygodniu roku wzrosły z poziomu 18,00-20,00 euro/100 kg (0,82-0,91 zł/kg) do 22,00-24,00 euro/100 kg (1,00-1,09 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny te były na poziomie 26,00-30,00 euro/100 kg (1,18-1,37 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE