Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – pogoda wyzwaniem dla cebuli

Sytuacja na austriackim rynku cebuli pozostaje bardzo stabilna. Trwa handel cebulą wczesną. Handel, który jest spokojny, jako że popyt na cebulę w Austrii pozostaje niezmiennie na ograniczonym, wakacyjnym poziomie.

Sprzedaż cebuli letniej rozpocznie się w Austrii w najbliższych tygodniach. Ze względu na upał dla tych odmian oczekuje się niższych plonów i mniejszych rozmiarów produktu. Czy spadek plonów będzie na tyle znaczący, aby odbić się na cenach? Trudno powiedzieć. Wiele zależy tu od sytuacji w innych krajach europejskich i w konsekwencji od popytu w eksporcie.

Ponieważ na razie sprzedaż cebuli wczesnej przebiega sprawnie i bez problemów podażowych, a popyt pozostaje stabilny, to nie ma powodów do zmian w cenach austriackiej cebuli. W 31. tygodniu roku pozostały one na poziomie, jaki miały od trzech tygodni. Ceny cebuli oczyszczonej, posortowanej i zapakowanej w boksy wahały się zwykle od 20 do 25 euro/100 kg (0,91-1,14 zł/kg), w zależności od jakości. Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny były w przedziale 15,00-18,00 euro/100 kg (0,68-0,82 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE

Globalny rynek cebuli

2021-07-27 08:00
Jak wygląda sytuacja na światowym rynku cebuli w drugiej połowie lipca 2021 roku. czytaj dalej