Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – zaczyna się nowy zbiór cebuli

Kończy się 234. tydzień bieżącego roku i w austriackich magazynach w zasadzie nie ma już zapasów cebuli z zeszłorocznych zbiorów. Dokładniej są to śladowe ilości. Ale problem w tym, że zbiory cebuli ozimej są w tym roku dość mocno opóźnione i dopiero ruszają w Dolnej Austrii.

Nie ma mowy, aby te pierwsze, bardzo ograniczone, ilości wczesnej cebuli wystarczyły do zaspokojenia bieżącego popytu. Lukę musi wypełnić import, który przecież już funkcjonuje na austriackim rynku od pewnego czasu.

Zbiory „zimówki” dopiero się zaczynają i nie ma nawet jeszcze jej cen w handlu hurtowym na większą skalę. Ceny cebuli z zeszłorocznych zbiorów pozostały stabilne w stosunku do notowań z tygodnia23., ale jest to sytuacja de facto wirtualna, bo towaru ze te ceny praktycznie nie ma. Przypomnijmy, że w przypadku cebuli oczyszczonej i posortowanej i zapakowaną w boksy ceny pozostały na poziomie 28,00-30,00 euro/100 kg (1,27-1,36 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 była już notowana cebula ozima, a jej ceny były w przedziale 38,00-40,00 euro/100 kg (1,72-1,81 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE