Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Egipt – niedobory w podaży cytrusów

Sezon cytrusowy w Egipcie przychodzi w tym roku z wyzwaniami. Ceny transportu i surowców wzrosły, pozostawiając ślad na ostatecznej cenie produktu. Niedobór produktu oznacza, że popyt nie zwolni, co oznacza również możliwości dla egipskich eksporterów, aby dotrzeć do nowych rynków.

Egipski eksporter świeżych produktów Rula for Land Reclamation przygotowywał się do egipskiego sezonu cytrusowego od kilku miesięcy i sezon w końcu nadszedł, mówi Mostafa Ali, dyrektor handlowy Rula: "Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu cytrusowego od września ubiegłego roku, poprawiając i odnawiając pakownię. Podjęliśmy również dodatkowy wysiłek, aby sprawdzić wszystkie gospodarstwa, aby upewnić się, że jakość owoców jest zgodna z naszymi oczekiwaniami."

Chociaż Ali spodziewa się solidnego popytu w sezonie cytrusowym, przyjdzie on ze swoimi wyzwaniami, a konkretnie z ceną logistyki. "Ten sezon jest trudny, zwłaszcza dla logistycznej strony rzeczy. Stawki frachtowe za transport drogą morską wzrosły dwukrotnie, a dostępna przestrzeń jest ograniczona, co negatywnie wpłynie na proces eksportu. Również produkcja w tym sezonie jest kolejnym wyzwaniem, szczególnie odmiany Navel, jest niedobór około 50 procent i myślę, że to będzie dobre dla popytu."

Ze względu na wspomniane wyżej wyzwania, Ali uważa, że popyt będzie silny w niektórych regionach: "W tej chwili jest solidny popyt, szczególnie z Europy Wschodniej, Zachodniej i Dalekiego Wschodu. Jednak ceny są wysokie ze względu na wysokie koszty, z którymi musimy sobie radzić, takie jak materiały do pakowania, surowce, a także koszty frachtu morskiego. Do tego dochodzą niedobory produktów, co również powoduje wzrost cen."

Ali twierdzi, że firma ma oczy skierowane na nowe rynki również w tym roku, zarówno rynki afrykańskie, jak i rynek brazylijski: "Rula Farms zamierza w tym sezonie wejść na nowe rynki, takie jak kraje w Afryce. W przeszłości wysyłałem już przesyłki na rynki afrykańskie, ale chcę rozwinąć tam działalność, ponieważ jest to obiecujący obszar. Chciałbym również wejść na rynek brazylijski, ponieważ kraj ten przyjął duże ilości Navel z Hiszpanii i Urugwaju, więc jest tam miejsce na sprzedaż naszych produktów. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewam się jednak, że w tym roku będziemy mieli dobry sezon dla owoców cytrusowych, ale trzeba będzie włożyć wiele wysiłku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie przed nami stoją." podsumowuje.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE