Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania – ceny owoców pestkowych za niskie

Przymrozki minionej wiosny spowodowały, że wiele europejskich krajów produkujących owoce pestkowe odnotowało znaczne spadki produkcji w tym sezonie, zwłaszcza zbiorów planowanych od połowy czerwca. W Hiszpanii Estremadura jest jednym z nielicznych obszarów produkcji, w których wpływ pogody był łagodny, chociaż ceny prawdopodobnie jeszcze nie odzwierciedlają rzeczywistości rynków międzynarodowych.

„Zbiory owoców pestkowych rozpoczęły się niedawno, z dobrą produkcją, która osiągnęła od 70 do 80 procent naszego potencjału”, mówi Miguel Angel Gomez, kierownik Stowarzyszenia Producentów Owoców Estremadury. „Inne obszary produkcyjne w Europie mają 50, a nawet 40 procent swojego potencjału, więc podaż na rynkach będzie w tym roku niska i wielu hodowców nie będzie w stanie pokryć kosztów produkcji”, mówi.

jakkolwiek, według Miguela Angela Gomeza, „ceny są dobre, ale nie pokrywają się z podażą dostępną w Europie. W tej chwili powinno już być zauważalne, że wolumeny są znacznie poniżej zwykłych i nie rozumiemy, dlaczego sieci supermarketów dążą do obniżki cen. Nie możemy znaleźć logicznego wytłumaczenia, ponieważ pogoda na rynkach docelowych jest gorąca od tygodni. Być może fakt, że inne letnie owoce, takie jak arbuz, miały do ​​tej pory niskie ceny, mógł również częściowo wpływać na obniżkę cen owoców pestkowych. Jasne jest, że tegorocznych cen nie można obwiniać nadprodukcją.”

Śliwki są najważniejszym produktem pod względem ilości w Estremadurze w miesiącach letnich. „W tym roku ich produkcja sięga 80 procent potencjału zbiorów, a ich jakość jest szczególnie dobra od początku kampanii. Wciąż zbieramy wczesne odmiany, a konsumpcja nie jest tak dobra, jak byśmy chcieli, ale spodziewamy się, że w miarę upływu sezonu będzie się ona rozwijała. W tym roku ponownie otwiera się rynek brazylijski, co jest ważne dla naszych śliwek” – mówi Miguel Ángel Gómez.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE