Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania – wzrosły ceny cytryn

Sprzedaż cytryn Fino (lub Primafiori) jest już na finiszu przed nadejściem Verny, która zostanie zebrana i wprowadzona do obrotu w kwietniu. Sprzedaż ostatnich cytryn Fino odbywa się w cenie od 0,30 do 0,40 euro za kilogram, w zależności od jakości i procentowej zawartości owoców nadających się do wykorzystania handlowego.

"Trudności z zaopatrzeniem sprawiają, że ceny sprzedaży na rynku wreszcie wzrosły" - mówi przedstawiciel branżowej organizacji Ailimpo. "Z jednej strony ulewne deszcze, niespotykane w Hiszpanii, spowodowały czasowe wstrzymanie zbiorów. Z drugiej strony, strajki przewoźników utrudniły transport cytryn do Europy. W tym kontekście wyraźnie zmniejszonej podaży, popyt w końcu się zaostrzył, co spowodowało niewielki wzrost cen. Tendencja ta powinna się utrwalić w ostatnim okresie sezonu cytryn Fino."

Kampania Verna doskonale uzupełnia okno handlowe cytryn Fino, ponieważ większość zbiorów odbywa się od początku wiosny do końca lata; jest to scenariusz, który pozwala europejskim producentom cytryn w Hiszpanii zaspokoić popyt konsumentów.

Jeśli chodzi o kampanię dotyczącą cytryn Verna, perspektywy wskazują na zbiory zbliżone do 190 000 ton w 2022 roku, co będzie oznaczało redukcję o około 45 procent w stosunku do wielkości z 2021 roku. Według Ailimpo, jest to wynikiem niekorzystnych warunków pogodowych w ubiegłym roku (zimno, wiatr i nadmierne opady deszczu), które miały negatywny wpływ na kwitnienie i zawiązywanie owoców w niektórych regionach produkcyjnych.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE