Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – Jonagold coraz mniej popularny

„Mieliśmy pracowity początek tygodnia ze względu na zimę i niskie temperatury. W weekend ludzie zaczęli gromadzić trochę zapasów na nadchodzącą zimną pogodę. W rezultacie poniedziałek był dobrym dniem sprzedaży. Jest teraz trochę ciszej, ponieważ ludzie nie lubią wychodzić na zewnątrz w chłodzie, a tego typu temperatury nie są przyjemne dla ludzi na rynku ”- mówi Perry Verstraeten z Wholesale De Blaeij.

W niedzielę są Walentynki, ale w De Blaeij nigdy nie jest w ten dzień dużo więcej ruchu niż zazwyczaj. „Czasami, gdy szparagi są wcześnie, ludzie chodzą do restauracji, ale w tym roku nic nie jest otwarte. Obecnie prawie niemożliwe jest uzyskanie owoców miękkich. W tej chwili podaż importu z Hiszpanii jest niska, a na aukcji widziałem pudełko belgijskich truskawek za prawie 8 euro”- mówi Perry. „Te ceny są o wiele za wysokie, więc nie sądzę, żebyśmy również w tym roku mieli wiele z walentynek.”

„To, co w tej chwili idzie dobrze, to jabłka. Wielu sklepikarzy i sprzedawców na targu szuka dobrych jabłek, a kiedy je znajdują, kupują dalej. Nasze kupujemy od własnych hodowców, na aukcjach w Geldermalsen oraz na belgijskiej aukcji owoców. W tym roku po raz kolejny mamy wspaniały produkt. Kanzi, Maribelle i nowa klubowa odmiana Morgana mają się w tym roku bardzo dobrze. Jonagold też się sprzedaje, ale widać, że to jabłko stopniowo traci. Goudrenetten i czerwony Boskoop również dobrze sobie radzą w Belgii”- zauważa Perry.

Według handlowca ceny jabłek są na dobrym poziomie, ale dla gruszek to dramat. „Ceny gruszek są na bardzo niskim poziomie. Gruszki prawie nic nie mogą zarobić ”. Oprócz tych owoców dobrze rozwija się też sezon cytrusowy. Mamy piękne Nadorcotts z Maroka i dobrze się sprzedają. Podobnie jak pomarańcze deserowe i sokowe. W tym tygodniu będzie trochę ciszej ze względu na mroźną pogodę, ale na pewno nie możemy narzekać.”

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE