Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jak sytuacja cenowa boczniaków przed świętami?

  |   Źródło:
Boczniaki są coraz popularniejsze. Czy to przekłada się na ceny? Ile obecnie kosztują te grzyby w mniejszym hurcie?

Zbliżają się święta. Jak co roku, jest to okres wzmożonego popytu na wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, także na grzyby. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się leśne grzyby w wersji suszonej, jednak z racji rosnącej rzeszy wegetarian w Polsce, boczniaki także stają się produktem mocno poszukiwanym.

Od lat nie przekłada się to jednak na ceny i rynek boczniaka w naszym kraju należy do jednego ze stabilniejszych. Ceny ulegają dosłownie jedynie niewielkim korektom, a tak to praktycznie z sezonu na sezon pozostają bardzo stabilne.

A jakie ceny obowiązują obecnie na te grzyby? W chwili obecnej ceny giełdowe boczniaków w małym hurcie oscylują w granicach 8,00 - 15,00 zł za kilogram w przypadku oferty luzem. Jeśli zaś chodzi o boczniaki na tackach 250 gramowych to ich zakup to obecnie wydatek rzędu 3,00 do nawet 4,50 zł za tackę (12,00 - 18,00 zł/kg). W większym hurcie ceny boczniaków oscylują w granicach 7,00 - 10,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.