Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 24 września 2020. Od wczoraj dodano 3716 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pomarańcze – rynek nadal mocno konkurencyjny

Pomarańcze
  |   Źródło:
Wysoka podaż i duża konkurencja pomarańczy z różnych krajów to wciąż codzienność krajowego rynku pomarańczy. Również tego hurtowego.

Przed miesiącem pisaliśmy na łamach portalu fresh-market.pl (tutaj), że bieżący sezon jest jednym z rekordowo tanich, jeśli chodzi o ceny pomarańczy. Miesiąc minął i ta obserwacja pozostaje doskonale aktualna.

Na rynku pomarańczy konkurencja pozostaje wysoka, a ceny wciąż są jednymi z najniższych na przestrzeni ostatnich lat. W ofertach polskich importerów hurtowe ceny hiszpańskich pomarańczy to przedział od 3,00 do 4,40 zł/kg, zależnie od kalibru, jakości i wielkości transakcji. Średnio to nawet o 1,3 procent taniej niż miesiąc temu.

Obecne ceny wciąż są też znacząco niższe niż te sprzed roku. Teraz średnia to 3,70 zł/kg, wtedy było to 4,50 zł/kg, a z początkiem kwietnia 2018 roku ceny pomarańczy jeszcze zaczęły rosnąć.

Pomarańcze hiszpańskie pozostają tanie, bo ich podaż jest bardzo wysoka, ale co więcej mają one silną konkurencję ze strony owoców z Maroka i Egiptu, których ceny są na poziomie 3,50 – 4,00 zł/kg, a te drobniejsze nawet poniżej 3 zł/kg.

Podobne
Pomarańcze
2019-03-15 08:19
Rosja – zatrzymano egipskie pomarańcze
Siedemdziesiąt dwie tony zainfekowanych pomarańczy egipskich nie wjechało do Rosji, zatrzymane przez rosyjskie służby fitosanitarne, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-03-14 08:50
Rośnie rola Egiptu na rynku pomarańczy
Egipt szybko zyskuje na ważności, jeśli chodzi o jego udział w globalnym rynku pomarańczy, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-25 13:23
Pomarańcze – wysoka podaż utrzymuje ceny
Podaż importowanych pomarańczy na polskim rynku hurtowym pozostaje wysoka, a to przekłada się na ceny tych owoców.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-21 18:39
Holandia – dobry popyt na hiszpańskie pomarańcze
Pomimo, że podaż cytrusów utrzymuje się na wysokim poziomie, to popyt na pomarańcze z Hiszpanii pozostaje wysoki, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-14 13:00
Rośnie konkurencja na rynku pomarańczy
W bieżącym sezonie zimowym pomarańcze na polskim rynku hurtowym pozostają relatywnie tanie. A w kolejnych tygodniach mogą być jeszcze tańsze. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.