Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 31 października 2020. Od wczoraj dodano 2875 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brokuły - samo zdrowie!

  |  

Brokuły są niezwykle cennym warzywem i warto, by ich popularność wśród konsumentów wzrosła.

150 g tego warzywa w pełni zaspokaja zapotrzebowanie dzienne człowieka na witaminy A, B1, C. W ich składzie znajdują się także ryboflawina, żelazo, magnez, wapń, fosfor oraz kwasy: nikotynowy, pantotenowy i foliowy.

Brokuły nie ustępują kalafiorom pod względem walorów smakowych, a ponadto są mniej wymagające w uprawie. Badania Akademii Rolniczej w Krakowie potwierdziły, że panujące w naszym kraju warunki są odpowiednie do ich produkcji - zwłaszcza w zbiorze jesiennym.

Pod względem obróbki przemysłowej warzywa te są delikatniejsze i wymagają ręcznego pakowania. Kalafiory mogą być pakowane w sposób mechaniczny.

Źródło: fresh-market.pl

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.