Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 31 października 2020. Od wczoraj dodano 2877 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tanieją brokuły przemysłowe

Tanieją brokuły przemysłowe
  |  
Brokuły - coraz bardziej powszechne w codziennej diecie ze względu na swoje liczne walory zdrowotne (dużą zawartość antyrakowego sulforanu) i smakowe - w dużym stopniu trafiają do chłodni, skąd potem w postaci mrożonek wędrują do sklepów lub na eksport. Przemysł przetwórczy skupuje je w postaci różyczek.

Brokuły są zwykle droższe od pokrewnych im kalafiorów. W minionym roku zakłady przetwórcze i chłodnie skupowały brokuły różyczkowane po średniej cenie 1,22 zł/kg. W stosunku do 2006 r. cena skupu w przetwórstwie spadła o 13 groszy, a w porównaniu z 2005 rokiem o 20 groszy. Świadczy to o wyższej podaży i o większym zaspokojeniu popytu.

Źródło: fresh-market.pl, na podstawie danych ZEO IERiGŻ-PIB (gs)
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.