Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 29 luty 2020. Od wczoraj dodano 2881 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tadżykistan – duży eksport cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Eksport cebuli wyprodukowanej w regionie Dżajhun w Tadżykistanie przekroczył już ubiegłoroczny poziom.

Od początku bieżącego sezonu za granicę trafiło ponad 8 tys. ton wczesnej cebuli, którą wyprodukowali rolnicy z okolic Kumsangir w regionie Dżajhun w obwodzie Chatłońskim (Tadżykistan). To znacznie przekracza ilość wyeksportowanej cebuli osiągniętą przez rolników tego regionu w ciągu ostatniego roku.

Wzrost eksportu osiągnięto dzięki prawidłowemu wdrożeniu środków agrotechnicznych do uprawy wczesnej cebuli oraz zwiększając areał tej uprawy. W tym roku w dżamoacie (tadżycka jednostka administracyjna - przyp. tłum.) Kumsangir na wczesną cebulę przeznaczono 605 hektarów ziemi. To znacząco więcej niż w ubiegłym roku.

Znaczna część cebuli z tej części Tadżykistanu została wysłana do sąsiedniego Afganistanu. Zbiór, sprzedaż i eksport cebuli z tego regionu nadal trwa.

Rolnicy z okolic Kumsangir zbierają i wysyłają również za granicę inne płody rolne, w tym także melony oraz arbuzy. Uprawy zajmują tutaj ponad 120 hektarów, a melony są wysyłane codziennie w ilości do 300 ton. Słodkie arbuzy i melony dostarczane są stąd do wszystkich regionów republiki.

Podobne
Cebula
2019-07-08 10:00
Regionalny rynek cebuli – 27. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-05 12:00
Duża podaż cebuli egipskiej zwiększa presję na ceny
Wysoka podaż importowanej cebuli egipskiej buduje presję na ceny cebuli na rynku holenderskim, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-04 15:00
Ceny cebuli w dół
Ceny cebuli na polskim rynku hurtowym zaczęły spadać, ale i tak pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Czego można oczekiwać w tym segmencie rynku świeżych warzyw w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-04 10:00
Chiny - mniej cebuli
Produkcja cebuli w Chinach będzie niższa niż w ubiegłym roku.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-03 10:00
Austria – pogorszenie koniunktury na cebulę
Na austriackim rynku hurtowym w dwudziestym siódmym tygodniu bieżącego roku widać pogarszanie się koniunktury w handlu cebulą.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.