Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 24 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1799 ceny w 19 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Kapusty  »  Holandia – sezon kapusty zapowiada się dobrze

Holandia – sezon kapusty zapowiada się dobrze

Kapusta
  |   Źródło:
Pusty rynek kapusty oferuje oznacza dobre perspektywy na sezon 2019/2020.

Rynek kapusty znajduje się obecnie pod niewielką presją. Mimo to Kees Stoop z RoDeKo z niecierpliwością oczekuje na sezon handlowy dla późnych odmian kapusty. RoDeKo to holenderskie stowarzyszenie hodowców kapusty białej i czerwonej.

„Odmiany wczesne i jesienne zostały już sprzedane, więc rynek jest pusty. Korzystamy również z ekstremalnych warunków pogodowych dotykających inne części świata. Na przykład w Wielkiej Brytanii było bardzo mokro, a w Europie Wschodniej sucho. Dla nas to sytuacja korzystna. Nasze plony były doskonałe.”

„Ostatni rok był oczywiście ekstremalny. Ceny wzrosły powyżej 1 euro. Ostatnio coś takiego wydarzyło się w 1976 roku. Ale ten sezon znów jest zupełnie inny dzięki dobrym plonom. Ale wiesz o tym wcześniej. Poza tym producenci zbierają teraz plony na magazynowanie. Zatem nie ma tak dużej presji”, mówi Kees.

Zeszłoroczne skrajności nie doprowadziły do ​​żadnych znaczących zmian w areale. „Jest nieco więcej wczesnych kapust. Wielkość obszaru kapusty do przechowywania pozostała jednak praktycznie taka sama”.

Kapusta holenderska jest przede wszystkim eksportowana. „W Holandii jest kilku rolników, którzy na podstawie kontraktów zaopatrują lokalne supermarkety. Ich cała produkcja jest na to nastawiona. Jednak od 80 do 90 procent całkowitego wolumenu jest wysyłane za granicę. Kraje Europy Wschodniej są naszymi największymi nabywcami”.

Kees uważa za najbardziej znaczący rozwój na rynku kapusty wzrost umaszynowienia zbioru. „To rozwiązuje problem robocizny. Ten rodzaj cięcia mechanicznego przebiega bardzo dobrze. Jednak nadal istnieje wiele problemów z uszkodzeniem, gdy kapusta jest transportowana do skrzyń. Wiele pracy jest robione w celu rozwiązania tego problemu."

Podobne
Kapusta
2019-09-27 09:00
Rosja – drożeje biała kapusta
Biała kapusta w Rosji nie przestaje rosnąć w cenie i to bardzo dynamicznie. Skąd się bierze ten zwyżkowy trend?
czytaj więcej
Kapusta czerwona
2019-09-24 12:56
Taniej za czerwoną kapustę
Ceny czerwonej kapusty w polskim dużym hurcie podążają tą samą drogą co ceny innych kapust – w dół. Jak teraz wygląda sytuacja w hurtowym handlu czerwoną kapustą?
czytaj więcej
Kapusta
2019-09-17 15:37
Kapusta biała – taniej, ale…
Ceny kapusty białej w polskim hurcie spadły w porównaniu do poziomów z sierpnia. Czy oznacza to jednak, że są one już niskie?
czytaj więcej
Kapusta czerwona
2019-09-04 14:00
Czerwona kapusta – kolejny drogi sezon?
Wiele wskazuje na to, że przed nami kolejny sezon wysokich cen na rynku czerwonej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2019-09-04 09:00
Globalny rynek kapusty
IndexBox opublikował raport na temat światowego rynku kapusty. Poniżej jego streszczenie.
czytaj więcej
Kapusta biała
2019-09-03 13:55
Kapusta biała – problemów ciąg dalszy?
Pogoda sprawiła, że na polskim rynku mieliśmy w tym sezonie dużo problemów z podażą wczesnej kapusty. Czy z odmianami późnymi będzie podobnie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.