Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2392 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – „ekscytujący” sezon papryki

Papryka
  |   Źródło:
„To był ekscytujący sezon holenderskiej papryki z ogromnymi wahaniami cen i podaży”, powiedział dla portalu freshplaza.com Marco Bergmana z Harvest House.

Sezon holenderskiej papryki był pełen wysokich szczytów i głębokich dolin. Jest to według Marco Bergmana z Harvest House. „Dotarliśmy zarówno do górnej, jak i dolnej części rynku w tym ostatnim sezonie. Dotyczyło to zarówno cen, jak i podaży. Pod względem cen sezon rozpoczął się bardzo umiarkowanie. Kończył się również na niskim poziomie. Ale za to środek sezonu, jeśli chodzi o ceny, możemy spokojnie nazwać interesującym.”

„Koniec sezonu importowego zbiegł się z pierwszym spadkiem produkcji holenderskiej. Gdy tylko to się stało, ceny stały się nieco bardziej przyjazne. To przeniosło niskie ceny letnie na akceptowalny poziom. Rynek nigdy nie osiągnął stabilnego poziomu cen, pozostawał bardzo niestabilny. Częściowo było to spowodowane wahaniami w produkcji, które wywoływały wysokie szczyty podaży. Jednak ogólnie rzecz biorąc, te wahania cen były na akceptowalnym poziomie”, mówi Marco.

„Poziomy produkcji wywołały w tym roku największe napięcie. Dostarczanie detalistów według programu było często bardzo trudne. Podaż i popyt często kolidowały. Byłby to bardzo kłopotliwy rok również dla handlowców dziennych. Podaż i ceny były niestabilne długi czas."

„Importowana papryka początkowo powodowała problemy z kształtowaniem się cen. To właśnie import spowodował również bardzo umiarkowany poziom cen pod koniec sezonu. W szczególności Hiszpania zaczęła wcześnie swój sezon; wcześniej niż w poprzednich latach. Hiszpańskie produkty były oferowane na hurcie i detalu. Podsumowując, był to ekscytujący rok dla handlu papryką. Zostanie on dokładnie przemyślany w nadchodzących tygodniach i miesiącach”, podsumowuje Marco.

Podobne
Papryka
2019-11-05 20:14
Papryka jeszcze skupowana
To już finisz sezonu krajowej papryki do przetwórstwa i na rynek świeży.
czytaj więcej
Papryka
2019-10-24 09:00
Papryka – sezon przedłużony
Kaprysy pogodowe sprawiły, że w tym roku sezon handlowy polskiej papryki zostanie najpewniej wydłużony o około tydzień.
czytaj więcej
Papryka
2019-10-18 15:27
Izrael – startuje sezon papryki
Izraelscy producenci właśnie zaczynają zbiory papryki. Jaka jest sytuacja na izraelskim rynku tego warzywa?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.