Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 14 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4135 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Północne Włochy – zaczyna się kampania ziemniaków

Ziemniaki
  |   Źródło:
Wystartowała kampania ziemniaczana na północy Włoch, w regionie Emilia-Romania.

Pierwsza cena ziemniaków została określona w północnowłoskim regionie Emilia-Romagna i jest to cena opłacalna. Cena pakowanych ziemniaków wchodzących na rynek została również określona zgodnie z umową ramową, jako że wczesne ziemniaki prawie się skończyły.
Cena została ustalona na 0,30 euro/kg dla producenta za towar luzem. Cena ziemniaków pakowanych w worki 1,5; 2,0 i 2,5 kg, kalibru 40/70 lub 45/75, została ustalona na 0,80 euro/kg.

28 czerwca 2019 roku przedstawiciele organizacji wchodzących w skład patronatu Commissione Paritetica della borsa (przedstawiciele organizacji handlowych Fruitimprese i Ascom, producenci części Agripat, a także Apofruit Italia, Patfrut i Cico), koordynowani przez CePa, przeanalizowali sytuację na poziomie europejskim na rynku ziemniaków.

Pomimo zmieniającej się pogody zbiory rozpoczną się w ciągu kilku następnych kilku dni, a jakość ziemniaków zapowiada się na bardzo dobrą.

„Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy dzięki regionalnej umowie ramowej, która definiuje ważne aspekty logistyki dla producentów i stanowi dodatkową gwarancję dla łańcuchów dystrybucji. Wszyscy członkowie posiadają certyfikaty GlobalGAP, które mają znaczenie, gdy przychodzi do prezentacji produktu i stanowią gwarancję dla konsumentów - stwierdził ekspert Luciano Trentini.

„Ta umowa chroni plantatorów ziemniaków z obszaru Emilia-Romania. Co więcej, system komercyjny uważa, że planowanie sprzedaży produktów wysokiej jakości i posiadających certyfikaty jest przydatne”.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.