Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1896 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja wciąż nie zezwala na import warzyw z UE

  |   Źródło:
Negocjatorzy z ramienia UE wciąż nie mogą uzyskać porozumienia z Rosjanami w sprawie odblokowania wwozu unijnych warzyw na teren Federacji. Rosjanie na razie nie zgodzili się na certyfikaty w kształcie proponowanym przez unijnych urzędników.

Rosja może sobie pozwolić na niezdecydowanie, gdyż podaż warzyw z rodzimych upraw obecnie rośnie, co hamuje wzrost cen na tamtejszym rynku. Oczywiście dostęp do warzyw z Unii byłby z korzyścią dla obywateli rosyjskich, zwłaszcza z obwodu kaliningradzkiego, jednak najwyraźniej nie jest to główna troska tamtejszych władz. Negocjacje trwają, choć na zdrowy rozum całe to zamieszanie jest bezprzedmiotowe skoro to nie warzywa były źródłem zatruć. Jednak polityka najwyraźniej rządzi się swoimi prawami.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.