Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosyjskie embargo – Polacy wciąż czekają

  |   Źródło:
Pomimo kolejnych rozmów na wysokim szczeblu i kolejnych uzgodnień, eksport do Rosji wciąż jest zatrzymany. Kolejne kraje otrzymują zezwolenie na eksport warzyw od Rosyjskich władz, a Polacy wciąż muszą czekać.

Polscy producenci i handlowcy są sceptycznie nastawieni do perspektyw szybkiego odblokowania eksportu. Nawet jeśli się okaże, iż ustalenia z ostatniego piątku są już wiążące i ostateczne, to trzeba będzie sporo czasu ażeby handel nabrał tempa. Dodatkowo niepokoi brak konkretów co do tego, jak będą wyglądały badania na obecność bakterii E. coli. Jakie partie towaru trzeba będzie badać, czy tylko jedno laboratorium  będzie miało do tego uprawnienia, na ile wydłuży to cały proces wysyłki towaru. Generalnie wśród osób zainteresowanych panuje pogląd, że w najlepszym razie potrzeba będzie jeszcze około czterech tygodni od momentu ogłoszenia otwarcia granic do czasu, aż eksport zacznie wracać do normy. Pozostaje jeszcze pytanie o rosyjski popyt. Czy rosyjscy kontrahenci będą zainteresowani większymi ilościami polskich pomidorów lub kalafiorów po takiej przerwie w handlu, gdy musieli znaleźć inne źródła zaopatrzenia.

 

 

Słowa kluczowe: Rosja, import warzyw, embargo

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.