Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2091 ceny w 20 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Szeroka oferta środków ochrony na TSW

rodki ochrony roślin
  |   Źródło:
Co roku, na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa, można oglądać bogatą ofertę środków ochrony roślin i nawozów. Nie inaczej było na Targach, które miały miejsce 19 i 20 lutego bieżącego roku.

Wśród wystawców nie zabrakło firmy Sumi Agro Poland z szerokim wachlarzem produktów, wśród których znalazły się też i nowości. Oferta wspomnianej firmy zawiera zarówno herbicydy, fungicydy, insektycydy oraz akarycydy, jak też środki pomocnicze w ochronie roślin nawozy specjalistyczne.

Wśród prezentowanych na Targach herbicydów nowościami były preparaty: Nisshin Niko 4 SC i Trustee Hi-Aktiv SL. Ten pierwszy to selektywny herbicyd stosowany w uprawie kukurydzy. Ten drugi można stosować między innymi w sadach jabłoniowych.

Wśród insektycydów i akarycydów nowością był preparat Nagomi 025 WG przeznaczony do zwalczanie między innymi chowacza brukwiaczka, chowacza czterozębnego, słodyszka rzepakowego czy pryszczarka kapustnika. Prezentowany był też środek do zwalczania pędraków – Ortus 05 SC, który uzyskał rozszerzoną rejestrację i może być stosowany w uprawach: jabłoni, grusz, śliw, porzeczki czarnej i truskawek.

Sumi Agro Poland zachwalało również środki przeznaczone do ochrony warzyw. A wśród nich: Topsin M 500 SC, fungicyd przeznaczony do zwalczania chorób kapusty białej, ogórków spod osłon i pomidorów spod osłon.

W przypadku kapusty preparat zwalcza takie choroby jak: czerń krzyżowych, szara pleśń i zgnilizna Twardzikowi. W przypadku ogórków spod osłon natomiast antraknozę dyniowatych. W przypadku pomidorów zaś preparat Topsin zwalcza brunatną plamistość liści, szarą pleśń i alternariozę. Do ochrony pomidorów przeznaczony jest też kolejny, z prezentowanych na Targach preparatów – Grisu 500 SC. Ten środek również ma za zadanie zwalczanie szarej pleśni i alternariozy.

Wśród specjalistycznych nawozów zaprezentowanych w ofercie Sumi Agro warto zauważyć preparat Bortrac. jest to nawóz do stosowania zarówno nalistnego, jak i doglebowego. Jego zadaniem jest zapobieganie niedoborom boru, a przez to wpływanie na wysokość i jakość plonów. Bortrac ma szerokie pole zastosowań. Można używać go między innymi w uprawach buraków ćwikłowych, ziemniaków, grochu, fasoli, kapusty, brukselki, kalafiorów, brokułów, marchwi i sałaty. Jak również w uprawach owocowych: truskawek, jabłoni, grusz, wiśni, czereśni i śliw.

Podobne
Integrowana Ochrona Roślin obowiązkowa w 2014 roku
2013-12-31 09:03
Już od jutra obowiązkowa Integrowana Ochrona Roślin
Od 1 stycznia 2014 r. stosowanie zasad integrowanej ochrony roślin stanie się obowiązkiem wszystkich profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin w UE.
czytaj więcej
06-07.02.2014 54.Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin
06-07.02.2014 54.Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin
Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na 54. Sesję Naukową Instytutu Ochrony Roślin – PIB w dniach 6–7 lutego 2014 roku.
czytaj więcej
Usytuowanie sadu w miejscu sprzyjającym infekcjom powinno skłaniać do zmodyfikowania schematu ochrony
2013-06-28 11:06
Przewinienia w ochronie sadu
Dobre prowadzenie sadu nie jest sprawą łatwą. Wymaga ono zarówno szerokiej wiedzy z zakresu ogrodnictwa jak i umiejętności praktycznych.
czytaj więcej
Szara pleśń na truskawce
2013-05-02 08:28
Nowy środek do ochrony roślin
Nowy preparat do zwalczania szarej pleśni i nie tylko... Środek Vaxiplant SL otrzymał zezwoleniem MRiRW Nr R- 50/2013 z dnia 04.04.2013 r. - podaje jagodnik.pl.
czytaj więcej
Kolejny środek dla upraw małoobszarowych
2013-04-19 08:33
Środek do ochrony upraw małoobszarowych
W dniu 04 kwietnia 2013 roku firma Bayer CropScience uzyskała nowe zezwolenie dla preparatu Calypso 480 SC, w którym znacznie został rozszerzony zakres stosowania w uprawach małoobszarowych.
czytaj więcej
W obrazowie rozmawiano jak chronić sady
2013-03-04 09:13
O nowoczesnej ochronie roślin w Obrazowie
W Obrazowie, 28 lutego odbyło się spotkanie dla sadowników „Nowoczesna ochrona owoców bez pozostałości środków ochrony roślin”, zorganizowane przez Biocont Polska Sp. z o.o.
czytaj więcej
Już w tym roku ma być dostępny nowy środek.
2013-01-22 07:29
Initium® ma pomóc w ochronie roślin
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 14 stycznia w Warszawie, firma BASF pokazała nową substację aktywną Initium®.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.