Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3214 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – koniec sezonu papryki

Papryka
  |   Źródło:
Sezon rodzimej papryki w Holandii praktycznie już się zakończył. W tym roku jej jakość była do końca akceptowalna. A inne warzywa na holenderskim rynku?

„Sezon holenderskiej papryki praktycznie się skończył. Niemniej jednak z przyjemnością zobaczyłem w ostatnich tygodniach wiele papryki w sklepach detalicznych”, pisze Frits van der Meulen z KCB (Biura Kontroli Jakości).

Szczególnie dobrze jest zauważyć, że jakość była do końca akceptowalna. Z czerwoną papryką możemy zobaczyć, że nadeszła jesień. Papryka jest zdrowa, ale coraz częściej ma barwę jesienną. Widzimy pomidory na półkach przez cały rok. Tu też w kwestii jakości jest nieźle. Ogórki i bakłażany obecnie też coraz częściej są zastępowane przez produkty hiszpańskie.

Ostatnia sałata lodowa jest teraz na rynku, ale z powodu deszczowej pogody jej okres przydatności do spożycia jest rozczarowujący. Po kilku dniach widzimy czerwone przebarwienia i zepsucie. Z drugiej strony jakość brukselki jest doskonała. Można również wspomnieć o cykorii. Jakość tej dostarczanej do supermarketów jest doskonała. Cykoria pozostaje delikatnym produktem w sprzedaży detalicznej, a zwłaszcza ta oferowana luzem, nieopakowana. Konsumenci wiedzą również, że pod wierzchnią warstwą znajdują się piękne białe liście, ale bardzo szybko mogą się one psuć. Pod tym względem cukinię najlepiej sprzedawać w opakowaniu typu flowpack.

Podobne
Ziemniaki i cebula
2019-11-05 11:00
Holandia – więcej cebuli i ziemniaków
Holenderskie Centralne Biuro Statystyczne (CBS) opublikowało szacunki tegorocznych zbiorów ziemniaków i cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2019-11-04 13:09
Holandia – trend cen cebuli wyhamował
Przez ostatnie tygodnie ceny cebuli w Holandii rosły. W tygodniu minionym trend ten został zatrzymany.
czytaj więcej
Papryka
2019-10-17 14:00
Holandia – to był niezły sezon dla papryki
Przeciętnie rzecz biorąc, ten sezon był niezły dla holenderskiej papryki, mówi Wouter Willems z firmy ZON.
czytaj więcej
2019-10-01 18:36
Holandia: Protest rolników przeciwko ograniczeniach w hodowli zwierząt
W czasie porannego szczytu korki wokół Hagi pobiły wszelkie rekordy. Ich łączna długość wyniosła 1000 km, gdyż z całej Holandii jechały kolumny traktorów na protest rolników przeciw uznawaniu ich za winnych zanieczyszczeniom związkami azotu i węgla.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.