Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2326 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Uzbekistan – ziemniaków nie zabraknie

Ziemniaki
  |   Źródło:
W Uzbekistanie ziemniaków nie zabraknie. Ich zapasy są wciąż duże.

W związku z ogłoszeniem kwarantanny spowodowanej zakażeniem koronawirusem COVID-19 w Uzbekistanie prowadzone są systematyczne prace w celu zapewnienia stabilności cen na rynkach rolnych, aby zapobiec wzrostowi cen na targowiskach oraz w dużych sklepach we wszystkich regionach, pisze portal Uza.uz.

Ministerstwo Rolnictwa informuje, że nie zabraknie produktów rolnych, w kraju nie będzie problemów z zaopatrzeniem ludności w produkty żywnościowe po stabilnych cenach, nawet przy uwzględnieniu tworzenia zapasów.

Codziennie z magazynów na targowiska wysyłane jest średnio 1600-1800 ton ziemniaków. Aż 90 tysięcy ton ziemniaków jest wciąż przechowywanych w magazynach. Oczekuje się, że zbiory wczesnych odmian ziemniaka uprawianych w regionie surchandaryńskim w kwietniu wyniosą 65 tysięcy ton.

Zazwyczaj niedobór ziemniaków (o 45-50 tys. ton) występuje w okresie od marca do kwietnia, a od maja zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty jest zaspokajane poprzez produkcję krajową. Inne warzywa i rośliny strączkowe zostały również objęte kontrolą.

W Taszkiencie podjęto systematyczne działania w celu zapewnienia zaopatrzenia rynku krajowego w główne produkty rolne poprzez gromadzenie w magazynach zapasu dla sezonu zimowo-wiosennego 2019-2020. Zapasy te to 34907 ton ziemniaków, 4965 ton cebuli, 9996 ton marchwi i 6313 ton ryżu, które będą dostarczane na rynki we wszystkich regionach na podstawie planu.

Na targowiskach odnotowano zwiększoną aktywność handlową w związku ze świętem  Nawruz. Specjaliści laboratoryjni przeprowadzają specjalną kontrolę żywności i produktów rolnych dostarczanych na rynki, aby zapewnić ludności bezpieczne produkty.

Podobne
Cebula
2020-03-04 12:00
Załamanie cen cebuli w Uzbekistanie
Ceny w Uzbekistanie gwałtownie spadają z powodu zanotowanego zatrzymania eksportu.
czytaj więcej
Owoce, warzywa
2020-02-28 12:00
Uzbekistan chce zwiększyć eksport owoców i warzyw
Uzbekistan może zwiększyć eksport owoców i warzyw do krajów bałtyckich.
czytaj więcej
śliwki
2019-10-15 12:37
Uzbekistan – większy eksport śliwek do Rosji
Śliwka uzbecka podbija rynek rosyjski wypierając konkurentów.
czytaj więcej
Sad
2019-09-03 09:00
Uzbekistan rozwija sadownictwo
W ciągu najbliższych trzech lat w 55 regionach Uzbekistanu zostanie założonych 36 tysięcy hektarów intensywnych sadów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.