Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Analiza cen fresh-market.pl HURT

2008-04-30 00:00

W okresie przed świętem 1 maja spodziewana była stagnacja cenowa pomidorów. Przy dużej podaży tego warzywa i niepewności zbytu, ceny spadły. Pomidory o wielkości B kosztują o ok. 50 groszy mniej, o wielkości BB – 70 groszy mniej niż tydzień temu. W ofercie brakuje wielkości A i BBB.

Zanotowano koniec hurtowych ilości kapusty pekińskiej z poprzedniego sezonu. W ofercie pojawiły się większe ilości kapusty pekińskiej młodej spod osłon. Na razie, sprzedawana jest z zielonym liściem zewnętrznym i waży 0,8–1 kg/sztukę. Pakowana jest po 8 kg w kartonie. Jej cena spadła do 1,70–2 zł / kg i wobec dużej podaży, spodziewany jest dalszy spadek cen.

Na rynku również spada cena ogórka świeżego, jego podaż rośnie, spodziewane są dalsze spadki cen.

Ilość i jakość kapusty białej jest niewystarczająca. Kapusta nawet w dobrej kondycji, przy dłuższym transporcie zaczyna się psuć. Pod koniec przyszłego tygodnia, spodziewane są hurtowe ilości młodej polskiej kapusty. Obecnie na rynku handluje się kapustą z Macedonii.

Warzywa takie jak buraki, seler, cebula, por czy marchew polskiego pochodzenia, nie spełniają wymagań jakości handlowej przy dalszej wysyłce, ten towar nadaje się jedynie do szybkiej sprzedaży. Ofertę uzupełnia import z krajów europy zachodniej.

Ceny jabłek ustabilizowały się. Brak zainteresowania jabłkiem na eksport na rynki wschodnie. Obecnie, zapasy jabłek sprzedawane są głównie na rynek wewnętrzny do sklepów. Cena hurtowa jabłek kształtuje się na poziomie 2,40–2,50 zł/kg.

Źródło: fresh-market.pl (ksz)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem