Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jakie są ceny ananasów?

2020-09-11 15:00

Lato nie jest szczytowym okresem w imporcie ananasów do Polski. Przeciwnie, ich podaż spada w tedy do minimum, jako że na naszym rynku pojawiają się rodzime owoce sezonowe. Oczywiście jednak import ananasów trwa obecnie okrągły rok, a we wrześniu ich dostępność zaczyna powoli rosnąć. Szczyt sezonu importowego przypada na późną jesień i przełom starego oraz nowego roku. Wtedy też zazwyczaj ananasy są najtańsze.

A jak teraz wygląda sytuacja cenowa w tym segmencie hurtowego rynku owoców świeżych? Ceny ananasów utrzymują się na stabilnym poziomie od drugiej połowy sierpnia. I są one podobne do tych sprzed roku. Oczywiście cena konkretnej oferty zależy przede wszystkim od kalibru, ale i od marki.

Najniższe ceny, za najdrobniejsze owoce to obecnie 4,50-5,00 zł/szt. Te w kalibrze dziesięć oferowane są najczęściej po 6,00-7,00 zł/szt. Natomiast owoce duże, kalibru sześć mają ceny na poziomie 9,00 do niemal 11,00 zł/szt. Na jesieni można się spodziewać cen ananasów na pułapie nawet od 3,00 zł/szt. za drobniejsze, do 6,00-7,00 zł/szt. za duże owoce. W bieżącym roku do maja do Polski sprowadzono 11,7 tys. ton ananasów, o 6,4 procent mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Głównym dostawcą tych owoców do naszego kraju pozostaje Kostaryka (8,7 tys. ton w okresie 01-05.2020).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE