Codziennie świeże ceny z punktów skupu w całej Polsce. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Wreszcie taniej za cytryny

2020-11-04 09:00

Popyt na cytryny na całym świecie pozostaje wysoki ze względu na wpływ pandemii koronawirusa na owocowe preferencje konsumentów. Na szczecie daleko jest już od szaleństwa, jakie mogliśmy obserwować w marcu i kwietniu. Po pierwsze ludzie nie robią już nadmiernych zapasów, a po wtóre logistyka światowego handlu zdołała się od tamtego czasu nieco pozbierać.

Jednak ceny cytryn na polskim rynku pozostawały przez ostatnie tygodnie wysokie. Mimo faktu, że zazwyczaj o tej porze roku owoce te taniały, bo zaczynał się nowy sezon handlowy w Hiszpanii i Turcji. W bieżącym roku Turcja ma mniejsze zbiory, a Hiszpania startowała z opóźnieniem. To i wyższy popyt na rynku europejskim plus zablokowanie przez UE importu z Argentyny na miesiąc przez zakończeniem tamtejszego sezonu eksportowego, sprawiło, że ceny cytryn na polskim rynku hurtowym były w październiku br. o 24 procent wyższe rok do roku i nie spadały.

Teraz, w listopadzie doszło do pierwszej poważniejszej przeceny, jako że wyraźnie zwiększyła się bieżąca dostępność cytryn hiszpańskich w polskim hurcie. Z danych naszego monitoringu redakcyjnego fresh-market.pl wynika, że ceny w ofertach hurtu na większą skalę to obecnie 4,00-6,00 zł/kg, o 23 procent mniej niż w zeszłym tygodniu.

Zobacz więcej: Cytryny

Słowa kluczowe: cytryny, ceny cytryn, owoce, ceny owoców
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE