Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Czerwoniaki coraz droższe

2014-02-05 10:11

Zaraz zapewne znajdą się malkontenci, którzy dojdą do wniosku, że wciąż jest za tanio… że to za mało. Trzeba jednak popatrzeć na to z innej strony i przypomnieć sobie jak było choćby jeszcze w styczniu. Teraz, choć podwyżki cen nie są zbyt spektakularne, można jednak dostać za nie średnio o 20 – 30 groszy więcej w porównaniu do połowy stycznia, a i ze sprzedażą owoców nie ma większego problemu.

Może się też okazać, że jest to ostatni moment by sprzedać jabłka z chłodni za w miarę przyzwoite pieniądze. Zapotrzebowanie na owoce ze chłodni zwykłej się kończy i obecny boom na jabłka może być dobrym momentem na pozbycie się ich.
A jak prezentują się obecnie ceny? Na dzień dzisiejszy ceny jabłek odmiany czerwonych z chłodni zwykłej w kalibrze 70+ oscylują w granicach 1,00 – 1,20 zł/kg. Jabłka w kalibrze 75+ skupowane są do 1,20 – 1,30 zł/kg w zależności od odmiany. Za ładnie wybarwionego Glostera można dostać nawet 1,40 zł/kg. W przypadku jabłek z kontroli, to ceny za owoce w kalibrze 70+ wahają się od 1,10 do 1,40 zł/kg. Oczywiście są to ceny samych jabłek bez opakowania, na sortowanie lub do przygotowania w domu – do negocjacji.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE