Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłko przemysłowe jednak w górę

2019-02-13 15:44

W minionych dwóch tygodniach nastroje na rynku jabłka przemysłowego nie były zbyt optymistyczne. Pisaliśmy o tym również na łamach portalu fresh-market.pl. O zagrożeniach dla ceny przemysłu pisaliśmy nawet wczoraj (tutaj). Jednak rynek pokazał, że wśród wzbierających chmur może też błysnąć słońce.

Za taki optymistyczny przebłysk można wziąć dzisiejsze notowania cen jabłek przemysłowych. Widać tam bowiem, że zamiast dalszych ich spadków mieliśmy wzrosty. Może te zwyżki nie były duże, często rzędu grosza lub dwóch, może nie były powszechne i ograniczały się do tych miejsc, gdzie wcześniej było taniej, ale sam fakt, że ceny wykazują nawet niewielką tendencję wzrostową na tak trudnym rynku jest optymistyczny.

To znaczy, że wciąż jest popyt na przemysł. Zwłaszcza na przemysł suchy i jabłko na soki, w tym jabłko konkretnych odmian. To daje nadzieję, że nawet w warunkach wysokiej podaży nie dojdzie do załamania cenowego.

Z naszych notowań wynika, że cena zwykłego jabłka przemysłowego chociaż zaczyna się od 0,15 zł/kg (poza interwencją), to sięga już 0,27 zł/kg. Ale przede wszystkim ruch w górę widać w cenach przemysłu suchego, który obecnie skupowany jest po 0,28 – 0,30 zł/kg. Cena jabłek Golden na soki wzrosła do 0,40 – 0,42 zł/kg, a Mutsu na soki do 0,31 – 0,33 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE