Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Podaż „pekinki” niedługo wzrośnie

2012-05-30 08:03

Na razie podaż młodej kapusty pekińskiej wciąż jest bardzo niska. W niektórych regionach kraju „pekinka” z tuneli foliowych już się skończyła. Ale zbiory kapusty pekińskiej spod niskich osłon rozpoczną się praktycznie lada chwila.

Czas jest już na wyższy bo kapusty brakuje na rynku. Obecnie ceny kapusty pekińskiej w skupie są na poziomie 1,50 – 2,00 zł/kg. Taniej jest na południu kraju, drożej w centrum. Nowy zbiór „pekinki” rusza właśnie w województwie łódzkim, między innymi na terenach łęczyckiego „zagłębia”. Gdy już kapusta spod niskich osłon zacznie trafiać na rynek, to problem z podażą powinien być rozwiązany.

Powinien, ale czy będzie? „Pekinki” na rynku na pewno będzie więcej niż teraz. Problem w tym, jak dużo będzie kapusty słabej jakości, porażonej przez śmietkę kapuścianą.  Kapusta spod osłon może być nawet bardziej porażona niż ta z tuneli. Śmietka kapuściana to w tym roku ogromny problem i wszystko wskazuje na to, iż straty w uprawach poniesione z jej powodu będą na ponadprzeciętnym poziomie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE