Z naszych danych korzystają instytuty, ministerstwa, sieci handlowe dołacz i Ty!

Kup teraz abonament!

Raport cenowy: Papryka na rynkach hiszpańskich - 21 października 2024

2024-10-21 16:33
  • Analizując ceny papryki na różnych rynkach w Hiszpanii z dnia 21 października 2024 roku, zauważamy istotne różnice w notowaniach pomiędzy regionami Almerii i Granady. Na rynku Almeria (Agroejido), papryka california czerwona osiągnęła cenę 8.12 PLN/kg, co oznacza spadek o 1.7% w stosunku do wcześniejszych danych. Natomiast na rynku Granada (UNIÓN) ten sam produkt wyceniono nieco niżej, na 7.69 PLN/kg, co również przedstawia spadek, ale o 2.4%.
  • Papryka czerwona krótka w obu analizowanych regionach zachowała stabilność. W Almerii cena wyniosła 8.45 PLN/kg, bez zmian. W Granadzie natomiast cena minimalnie spadła do 8.40 PLN/kg, co oznacza spadek o 0.6%. Warto zauważyć również, że papryka włoska czerwona (długa) w Granadzie odnotowała znaczący spadek cen o 21.0%, osiągając poziom 1.77 PLN/kg, co czyni ją najbardziej dynamicznie zmieniającym się produktem w naszej analizie.
  • Zielona papryka na rynku Almeria (Agroejido) podrożała o 7.2% do 4.15 PLN/kg, natomiast w Granadzie jej cena spadła o 4.4%, pozostając jednak na tym samym poziomie, tj. 4.15 PLN/kg. Interesujący wzrost cen dotyczy papryki zielonej Lamuyo, której cena w Almerii wzrosła o 15.2% do 5.83 PLN/kg, a w Granadzie o 11.1% do 5.30 PLN/kg.
  • W przypadku papryki żółtej, obserwujemy odmienny trend. W Almerii jej cena wyniosła 6.02 PLN/kg, co oznacza spadek o 8.0%, podczas gdy w Granadzie cena spadła o 19.2% do 5.63 PLN/kg.
  • Papryka włoska zielona (długa) również wykazuje zmienność cenową. Na rynku Almeria (Agroejido) cena wzrosła o 8.1% do 6.97 PLN/kg, natomiast w Granadzie zanotowano wzrost o 5.8%, ustalając cenę na poziomie 6.06 PLN/kg.
Więcej informacji na temat cen i trendów rynkowych dostępne jest w abonamencie fresh-market.pl.

Zobacz więcej: raport

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem