Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Maroko sprzedało w UE więcej pomidorów niż Hiszpania w 2022 r.

2023-02-28 00:00
Źródło: Freshplaza.com

Według raportu hiszpańskiego serwisu informacyjnego Hortoinfo, w 2022 roku Maroko wyprzedziło Hiszpanię jako dostawcę pomidorów w UE po tym, jak po raz pierwszy w historii przewyższyło wolumen hiszpańskich pomidorów sprzedawanych na rynku Wspólnoty.

W ciągu ostatniej dekady Holandia i Hiszpania były liderami eksportu pomidorów do UE. W 2013 r. sprzedały w UE 1 579,04 mln kg pomidorów,

Więcej. Przejdź do artykułu

Freshplaza.com
Freshplaza.com

FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.

FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem