Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Wiosenna ocena upraw ogrodniczych

Wiosenna ocena dotyczy głównie przezimowania zbóż ozimych i siewu jarych. Znajdują się tam również informacje dotyczące siewu warzyw gruntowych oraz dotyczące przechowywania warzyw ze zbioru 2011 roku. Poniżej prezentujemy informacje o przebiegu siewu warzyw.

Jeśli chodzi o wiosenny siew warzyw to według informacji GUS przebiegał on w większości wypadków terminowo, tylko w niektórych rejonach kraju (głównie na północy) zanotowano pewne opóźnienia. Warunki pogodowe na ogół były sprzyjające dla wschodów roślin, w kwietniu jednak notowano niedostateczny poziom nawilgocenia gleby. Poprawiło się to po majowych opadach deszczu.

Zaopatrzenie w nasiona, nawozy i środki ochrony roślin generalnie było dobre. Tu ograniczeniem dla rolników były przede wszystkim ceny. Braki w zaopatrzeniu w nasiona zanotowano jedynie w przypadku niektórych odmian kalafiorów i brokułów. Potwierdzają się tym samym informacje z innych źródeł, o dużym zainteresowaniu tymi warzywami wśród producentów warzyw. W tym sezonie kalafiorów i brokułów może być na rynku więcej niż w latach ubiegłych.

 

Słowa kluczowe: warzywa, siew warzyw
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE