Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3843 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Argentyna – ceny regulowane w eksporcie cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Argentyna ustanowiła ceny referencyjne na wywóz cebuli.

Po wykryciu niektórych przypadków uchylania się od płacenia podatków, Dyrekcja Generalna ds. Ceł (DGA) Argentyny ustaliła, w drodze rezolucji ogólnej 4764/2020, minimalną wartość referencyjną dla eksportu cebuli z przeznaczeniem do Boliwii, Brazylii, Kolumbii, Chile, Paragwaju, Peru, Urugwaju i Wenezuela, aby uniknąć zaniżania faktur w eksporcie.

Zgodnie z rezolucją „cebula nienadająca się do siewu, w bezpośrednich pojemnikach o zawartości netto powyżej 2,5 kg, nie może być eksportowana do wyżej wymienionych miejsc docelowych dla wartości FOB niższej niż 0,19 USD za kilogram”.

W nadchodzących miesiącach do rezolucji zostaną włączone inne produkty i miejsca docelowe, wynika z informacji płynących z lokalnych źródeł, które są zaniepokojone wpływem, jaki przepisy będą miały na firmy, które nie unikają podatków.

Rosnący eksport
Według statystyk przygotowanych przez ProMendoza, w pierwszych czterech miesiącach roku lokalni producenci wyeksportowali 9 755 824 kg cebuli. Mimo że produkt ten stanowi zaledwie 2,2 procent całego eksportu, udało mu się wyróżnić wzrostem rok do roku (wzrost wolumenu o 50,3 procent) dzięki większemu popytowi na rynkach Brazylii i Paragwaju.

Pod względem wartości eksport cebuli wzrósł o 15 procent w pierwszych czterech miesiącach roku, z 1 259 369 USD FOB w 2019 roku do 1 449 035 USD FOB w tym samym okresie 2020 roku. Średnia cena kilograma cebuli eksportowanej w okresie od stycznia do kwietnia wynosiła 0,15 USD. W związku z tym lokalni eksporterzy odczują z pewnością wpływ minimalnej ceny ustanowioną przez DGA.

Ogólne obawy
Mario Lazzaro, dyrektor ProMendoza, przyznał, że uchylanie się od płacenia podatków jest prawdziwym problemem, ale powiedział, że istnieją skuteczniejsze sposoby ich kontrolowania bez zagrażania działalności handlowej wszystkich eksporterów. „W przypadku cebuli ustalone minimum pokrywa się ze średnią z zeszłego roku. Ceny cebuli mogą łatwo spaść poniżej 0,19 dolara za kilogram z powodu wahań na rynku międzynarodowym, a nasi eksporterzy byliby poza konkurencją”- dodał.

Mario Bustos Carra, dyrektor generalny Izby Handlu Zagranicznego Cuyo, również wypowiedział się przeciwko temu rozwiązaniu. „Państwo uważa, że ​​fakturowanie jest zbyt niskie, aby skorzystać z równoległego rynku dolarowego, ale w bardzo szczególnych przypadkach dochodzi do uchylania się od zobowiązań. Ponadto służby celne i AFIP dysponują wszystkimi narzędziami umożliwiającymi wykrywanie nieprawidłowości bez konieczności odwoływania się do wartości odniesienia ”- powiedział.

Guillermo San Martin, dyrektor Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Czosnku, Cebuli i Produktów Pokrewnych powiedział, że organy celne skonsultowały się z Izbą w celu ustalenia wartości referencyjnej dla cebuli i że wkrótce będą omawiać ceny czosnku.

Podobne
Cebula
2020-08-04 08:02
Holandia – rośnie popyt na cebulę w eksporcie
Do pełni sezonu handlowego holenderskiej cebuli wciąż jest jeszcze kilka tygodni. Popyt w na tę cebulę w poprzednich tygodniach był ograniczony, ale to się zmienia.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-03 11:00
Regionalny rynek cebuli – 31. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-08-03 09:00
Cebuli nie brakuje
Bieżąca podaż cebuli pozostaje relatywnie wysoka, co ma swoje przełożenie na ceny. Może to się jednak niedługo zmienić, twierdzi wielu producentów.
czytaj więcej
Cebula
2020-07-31 14:00
Rosja – cebulowa katastrofa
Cebuli w Rosji jest tak dużo, że tamtejsi producenci oddają ją za darmo.
czytaj więcej
Cebula
2020-07-30 14:00
Austria – niskie ceny cebuli
Szybki wzrost podaży cebuli na austriackim rynku doprowadził do znaczącej przeceny tego warzywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.