Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cebula czerwona jeszcze w górę

Ceny czerwonej cebuli
  |   Źródło:
Podaż dobrej jakości czerwonej cebuli staje się coraz większym problemem na polskim rynku. Znajduje to odbicie w jej cenach.

Potwierdzają się przewidywania, że wraz z upływem kolejnych tygodni podaż czerwonej cebuli na polskim rynku będzie coraz większym problemem. Chodzi o dostępność towaru w dobrej jako0ści. Pisaliśmy już na portalu fresh-market.pl, że to właśnie słaba jakość jest źródłem niedoboru czerwonej cebuli na hurtowym rynku.

Stałe problemy z podażą znajdują odzwierciedlenie w rosnących cenach. Trudno się temu dziwić. Skoro towaru brakuje, a są chętni do kupna, to ceny idą w górę. Na polskim rynku podaż cebuli czerwonej dobrej jakości jest na tyle niska, że jej ceny przebijają się już przez barierę jaką stanowić powinien poziom cen cebuli eksportowanej z Holandii.

Jeszcze w zeszłym tygodniu górną granicą cen było 1,20 zł/kg. Obecnie ceny zaczynają się od 1,00 zł/kg, ale najlepszy towar osiąga poziom 1,40 zł/kg. Tymczasem w ofertach holenderskich eksporterów ceny pozostały na zeszłotygodniowym poziomie 0,25 – 0,28 euro/kg (około 1,00 – 1,15 zł/kg). Może to oznaczać, że wkrótce na polskim rynku zaczną pojawiać się znaczące ilości importowanej cebuli czerwonej.

Podobne
Ceny cebuli
2013-03-14 13:04
Cebula czerwona poszukiwana
Podczas gdy rynek cebuli zwykłej wyhamowywał w lutym i na początku marca, popyt na cebulę czerwoną utrzymał się na dobrym poziomie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.