Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1279 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cebula czerwona poszukiwana

Ceny cebuli
  |   Źródło:
Podczas gdy rynek cebuli zwykłej wyhamowywał w lutym i na początku marca, popyt na cebulę czerwoną utrzymał się na dobrym poziomie.

Popyt na czerwoną cebulę okazał się, w ostatnich tygodniach znacznie bardziej stabilny niż popyt na cebulę zwykłą. Ostatnie dni zaś przyniosły jeszcze wzrost aktywności kupców poszukujących dobrej jakościowo cebuli czerwonej. Z informacji napływających do portalu fresh-market.pl wynika, że wzrost zapytań o cebulę czerwoną odnotowano praktycznie w całym kraju.

Niestety problemem pozostaje podaż dobrego jakościowo towaru. Jak już o tym pisaliśmy, w bieżącym sezonie mało jest ładnej cebuli czerwonej, a podstawową wadą jest zbyt małe dosuszenie. To pokłosie warunków, jakie panowały w okresie wegetacji i zbioru.

Wraz z upływającym czasem coraz trudniej o duże ilości ładnego towaru, ale na razie nie przełożyło się to na zmiany w cenach. Te utrzymują się na stabilnym poziomie między 1,00 – a 1,20 zł/kg. Tak, jak w przypadku cebuli w żółtej łusce przyczyna tkwi głównie poza granicami Polski. Holendrzy oferują czerwoną cebulę w cenach 0,25 – 0,26 euro/kg (około 1,00 – 1,07 zł/kg), co stanowi barierę dla wzrostu cen na polskim rynku.

Podobne
Ceny cebuli
2013-02-06 09:49
Brakuje czerwonej cebuli
W bieżącym sezonie podaż czerwonej cebuli jest sporym problemem na polskim rynku. Cebuli tej jest mało, a do tego dość słaba jest też jej jakość.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.