Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1617 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiński czosnek będzie tańszy?

Czosnek
  |   Źródło:
Rynek czosnku zwalnia, bo jego uczestnicy oczekują spadku cen, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

Początek 2016 roku przyniósł wzrost cen chińskiego czosnku. To uderzyło w popyt na krajowym i na zagranicznym rynku. Ceny detaliczne były tak wysokie, na poziomie 14 juanów za kilogram, z cenami eksportowymi rzędu 12 000 juanów za tonę.

Zbiory nowego czosnek nabierają tempa w okolicach połowy kwietnia, z czosnkiem z Shandong wchodzącym na rynek do czerwca. Oczekuje się, że nowe zbiory, przekładając się na wyższą podaż, wpłyną na obniżenie cen. Zresztą te oczekiwania już są dyskontowane przez rynek. W ostatnich dniach lokalne ceny czosnku spadły do 9 juanów za kilogram i 1 100 juanów za tonę na rynku eksportowym. Co istotne, odkąd ceny zaczęły spadać, to  zamówienia płynąca z zagranicy spadły. Kupujący wstrzymują się i czekają na odpowiedni moment wejścia na rynek.

Prognozy mówią, że całkowita produkcja czosnku w Chinach będzie mniejsza od zeszłorocznej. Szacuje się, że ten spadek wyniesie od 10 do 15 procent.. Region wokół miasta Jinan w prowincji Shandong mocno ucierpiał od uderzenia fal mrozów na początku tego roku. Inne regiony w Shandong, w tym Jinxiang, poniosły mniejsze straty.

Szacuje się, że obecnie w magazynach  w prowincji Shandong znajduje się około 200 000 ton czosnku. Całkowita podaż wzrośnie skokowo gdy ruszą nowe zbiory. Szacuje się, że ceny detaliczne zejdą do poziomu  juanów za kilogram. W przypadku cen eksportowych oczekuje się, że spadną one do 8000 juanów za tonę.

Słowa kluczowe: czosnek, ceny czosnku, warzywa, Chiny

Podobne
Czosnek
2016-02-05 10:00
Czosnek – Hiszpanie wreszcie zadowoleni?
Sytuacja na światowym rynku czosnku zaczęła się wreszcie układać bardziej po myśli hiszpańskich producentów tego warzywa.
czytaj więcej
Cebula
2015-11-20 10:00
Chiny głównym dostawcą cebuli i czosnku dla Rosji
Chiny to największy dostawca cebuli i czosnku na rynek Federacji Rosyjskiej – informuje portal freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2015-04-17 13:00
Import czosnku w 2014 roku
Prezentujemy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące importu czosnku w 2014 roku.
czytaj więcej
Eksport czosnku
2015-04-17 10:00
Eksport czosnku w2014 r.
Prezentujemy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące eksportu czosnku w 2014 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.