Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1617 ceny w 10 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiny – czosnek tańszy niż rok temu

Czosnek
  |   Źródło:
Coraz większa konkurencja na globalnym rynku, coraz mniej korzystne realia cenowe – chiński sektor czosnku nie ma łatwej drogi przed sobą, chociaż Chiny wciąż są światowym liderem w handlu tym warzywem. O chińskim czosnku pisze portal www.freshplaza.com.

"Ceny czosnku na rynku światowym wykazywały w minionych latach tendencję wzrostową. To spowodowało, że wielu rolników, również spoza, Chin zwiększyło powierzchnię przeznaczoną na plantację czosnku, a ze względu na stosunkowo duże marże zysku. Ten trend był wyraźnie widoczny w Hiszpanii, Turcji, Egipcie, Argentynie i Indiach. Z jego powodu zmniejsza się siła konkurencyjna Chin na globalnym rynku czosnku. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Unii Europejskiej, która ogranicza import czosnku poprzez kontyngenty handlowe", uważa Tom Bi z Jining Land Produce Co., Ltd.

"Obecny rynek eksportu czosnku w Chinach jest dość stabilny. Ceny nieznacznie wzrosła pod koniec października, kiedy magazyny – chłodnie z czosnkiem otwarły się na eksport. Ale jednocześnie ceny nadal są o 30 procent niższe w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Stosunkowo niskie ceny oznaczają zaś, że ​​Chiny są w stanie utrzymać wiodącą rolę na globalnym rynku czosnku, pomimo rosnącej konkurencji".

"Ludzie są bardzo wrażliwi na cenę czosnku po latach doświadczeń z wahaniami cen przypominającymi roller coaster. W ciągu ostatnich dwóch lat ceny były jednak niższe niż oczekiwano, co oznacza, że ​​całkowita powierzchnia przeznaczona na uprawy czosnku może w przyszłym roku spaść. Jeśli chodzi o wielkość chińskiej produkcji, to nadal trudno powiedzieć, ponieważ zależy to nie tylko od faktycznej powierzchni przeznaczonej na plantację czosnku, ale także od warunków pogodowych."

"Obecnie eksportujemy nasz czosnek pod naszą własną zarejestrowaną marką" Land Produce" przez port Qingdao do Unii Europejskiej, Ameryki Południowej i Afryki. W przyszłości, podczas gdy nadal będziemy rozwijać nasze obecne rynki, mamy również nadzieję na zwiększenie naszego udziału na rynku w Ameryce Środkowej i dotarcie z naszym czosnkiem do jeszcze większej liczby zagranicznych klientów.”

Podobne
Czosnek
2018-11-09 09:00
Hiszpania – dyferencjacja kluczem na rynku czosnku
Dyferencjacja (odróżnienie się) to dla hiszpańskich producentów z El Ajero klucz do skutecznego konkurowania na rynku czosnkowym zdominowanym przez Chiny, czytamy na portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-31 15:45
Import czosnku po II. kw. 2018 r.
Spadek importu czosnku w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za drugi kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-19 13:52
Chiny – rekordowo tani czosnek
Ceny czosnku w Chinach spadły do najniższego poziomu od dziesięciolecia, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-10-04 13:53
Hiszpania – dramatyczna sytuacja na rynku czosnku
Nowy sezon czosnku w Hiszpanii ma bardzo niekorzystny przebieg dla tamtejszych producentów tego warzywa, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Czosnek
2018-09-14 15:00
Chiny – rekordowe zapasy czosnku
To dopiero wstępne prognozy, ale wygląda na to, że zapasy czosnku w Chinach osiągnęły rekordowy poziom, o czym można wnioskować na podstawie informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.