Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Dobry moment na boczniaka

Dobry moment na boczniaka

Fot. M. Mytkowski, Gospodarstwo Uprawy Grzybów
  |   Źródło:
Choć boczniaki uprawiane są praktycznie przez cały rok, w ich dostępności notuje się swego rodzaju sezonowość. Późną wiosną i jesienią podaż grzybów jest większa, a ceny niższe. To dobry moment na handel.

Maj to czas kiedy ceny boczniaka w dużym hurcie spadają nawet o 20 proc. Jest to wynikiem pojawienia się sezonowych producentów i sprzyjających warunków do upraw, które w tym roku są wyjątkowo korzystne. To doskonała okazja dla różnego rodzaju przetwórń, ponieważ grzyby są bardzo dobre jakościowo, a cena jest relatywnie niska. To także dobry moment na wprowadzenie grzyba na rynek konsumencki i przyzwyczajanie polskich klientów do obecności boczniaków w jadłospisie.

Myślę, że z biegiem czasu przetwórnie "zwęszą" niezły interes w boczniaku i wzrośnie zainteresowanie skupu tego grzyba. W najbliższym czasie przewiduje natomiast tendencję wzrostową popytu na grzyby na rynku detalicznym tym bardziej, że mamy sezon grillowy w pełni, a dla wielu osób boczniak jest alternatywą dla grilowanego mięsa – mówi producent boczniaka Michał Mytkowski z Miedzierzy w woj. świętokrzyskim.

Na giełdach w chwili obecnej także notuje się nieznaczne spadki cen boczniaków. Obecnie ceny bocznika na giełdach oscylują w granicach 7,00 – 11,00 zł za kilogram w przypadku grzybów w ofercie luzem. Boczniaki na tackach 250 gramowych można kupić w cenie od 2,00 do 3,00 zł (8,00 – 12,00 zł/kg brutto).

 

 

 

Podobne
Boczniaki Źródło: boczniaki.wkonskich.pl
2014-03-19 14:22
Rośnie popyt na boczniaka na krajowym rynku
Zainteresowanie kupców boczniakami na krajowych giełdach z roku na rok jest coraz większe. Widać wyraźny wzrost popytu na te grzyby.
czytaj więcej
Źródło: probst-champignons.eu
2014-03-11 12:46
Rośnie zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakiem
Zainteresowanie odbiorców zagranicznych boczniakami rośnie. Polskie grzyby cenione są praktycznie na całym świecie.
czytaj więcej
Poznać bliżej boczniaka
2014-01-23 14:25
Poznać bliżej boczniaka
Rozmowa z Michałem Mytkowskim, właścicielem Gospodarstwa Uprawy Grzybów, zajmującego się produkcją boczniaka na skalę towarową z Miedzierzy w woj. świętokrzyskim.
czytaj więcej
Boczniaki Źródło: docenpolskie.pl
2014-01-15 12:39
Niewielkie zainteresowanie boczniakami?
Polscy konsumenci coś nie mogą się przekonać do boczniaków. Są co prawda amatorzy tych grzybów, należą oni jednak do mniejszości. A szkoda, bo to bardzo zdrowe grzyby.
czytaj więcej
Źródło: wrozka.com.pl
2013-11-13 18:21
Boczniak – wciąż produkt niszowy
Zainteresowanie boczniakiem jest zróżnicowane. Ci, którzy znają tego grzyba nie wyobrażają sobie diety bez niego, ci którzy go jeszcze nie próbowali podchodzą do jego zakupu z rezerwą.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.