Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 23 września 2020. Od wczoraj dodano 3477 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksport w połowie otwarty

  |   Źródło:
W siedzibie Grupy Producentów Warzyw Szklarniowych Vegapol odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa Marka Sawickiego pt. "Uruchomienie eksportu warzyw z certyfikatem do Federacji Rosyjskiej" .

 Minister Sawicki oficjalnie potwierdził, że eksport warzyw do Federacji Rosyjskiej został wznowiony, i nie ma żadnych przeszkód by wysyłać tam polskie warzywa. Warunkiem eksportu jest posiadanie przez eksportera certyfikatu Państwowej Inspekcji Roślin i Nasiennictwa potwierdzającego brak obecności E. coli w wysyłanym towarze.

Niestety nie ma jak na razie potwierdzenia zniesienia zakazu ze strony rosyjskiej. Tamtejsze urzędy celne nie otrzymały żadnego rozporządzenia na ten temat i nadal utrzymują, że nie bedą przyjmować do oclenia warzyw pochodzących z Unii Europejskiej.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.