Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1919 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Eksporterzy też ponoszą straty

  |   Źródło:
W związku z aferą „ogórkową” trwającą od kilku dni w Europie, bardzo dużo mówi się o stratach finansowych producentów. Przez doniesienia z Niemiec i ogólną panikę na rynku niektóre warzywa stały się produktem praktycznie „niesprzedawalnym”.

Nie tylko jednak producenci ponoszą ogromne straty z powodu sytuacji w eksporcie.
Sami eksporterzy są także mocno poszkodowani. Szczególnie duże problemy mają ci, których towar wyruszył w drogę przed wprowadzeniem zakazu eksportu i utknął. Samochody wypełnione warzywami od kilku dni stoją w Moskwie i Sankt Petersburgu. Rosyjscy importerzy nie mogą ich odebrać, a eksporterzy mogą co najwyżej na własny koszt poddać je procedurze reeksportu, by wróciły do Polski. Nie jest to jednak satysfakcjonujące ich rozwiązanie, gdyż za towar muszą się rozliczyć z producentami, a w Polsce, przy tak dużej podaży, nie będzie na nie zbytu. Pod warunkiem, że będą się one jeszcze nadawać do handlu.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.