Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania: prognozy produkcji czosnku

  |   Źródło:
Hiszpania jest drugim na świecie, po Chinach producentem czosnku. Portal freshplaza.com podał informacje o prognozach produkcji czosnku w prowincji La Mancza-Kastylia.

W bieżącym sezonie czosnku w Hiszpanii na pewno nie zabraknie. Co ciekawe, jego ceny w handlu detalicznym rosną podczas, gdy ceny dla producentów są niższe o 50 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

Jeśli chodzi o nowy sezon, to obecnie trwa w Hiszpanii początkowa faza upraw. W Kastylii-La Manczy przewiduje się wzrostu zbiorów na poziomie 15 proc., głównie jeśli chodzi o wczesne odmiany i w mniejszym stopniu odmiany białe, a kosztem odmian fioletowych. W przypadku tych ostatnich widać pewną stagnację.

Prognozy wspominają z niepokojem o niekorzystnych warunkach pogodowych w ostatnim czasie. Chodzi tu o mróz i suszę, które z pewnością w negatywny sposób wpłynęły na uprawy czosnku w ich początkowym stadium. Spodziewane są pewne straty w uprawach odmian wczesnych i białych. Jednak zbyt wcześnie jest na dokładniejszą ocenę strat.

Słowa kluczowe: czosnek, zbiory, import, Hiszpania

Podobne
Wzrasta światowy popyt na czosnek
2012-02-20 08:30
Wzrasta światowy popyt na czosnek
Pod koniec 2011 r. Europejska Komisja ds. Rolnictwa opublikowała najnowszy raport dotyczący rynku czosnku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.