Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2369 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – niższe ceny sałaty lodowej

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Napływ importowanej sałaty lodowej powoduje, że ceny tego warzywa w Holandii utrzymują poziom niższy od tego z poprzednich lat, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.

Holenderscy producenci sałaty lodowej nie mają łatwego życia w bieżącym sezonie. Obecnie również sprzedaż tej sałaty nie idzie gładko. I to pomimo faktu, że podaż rodzimej sałaty lodowej w Holandii wcale nie jest wyższa niż zazwyczaj.

Problemem jest za to większy import i mniejszy eksport. Na rynku holenderskim jest bowiem więcej sałaty z zagranicy. Natomiast eksport wypada obecnie zdecydowanie słabiej niż zwykle o tej porze roku. Duża w tym zasługa pogody. Do niedawna w Europie było bardzo ciepło i kraje takie jak Niemcy, Polska czy kraje skandynawskie były pod tym względem samowystarczalne. Kilka tygodni wcześniej holenderska sałata dobrze się sprzedawała w Wielkiej Brytanii, ale teraz i ten kierunek eksportu stanął.

W konsekwencji ceny zeszły do poziomu 2,50 euro za karton, a to nie jest dobry poziom jak na te porę roku. Co prawda teraz pogoda jest już inna i jest znacznie chłodniej, ale nawet mimo to ceny nie skoczyły do pułapu 4,50 – 5,00 euro, jak to bywało w analogicznym okresie poprzednich sezonów.

Powierzchnia uprawy sałaty lodowej w Holandii to w tym roku 2 500 – 3 000 hektarów. Jednak pomimo tego, że obecnie jakość zbieranej sałaty jest bardzo dobra, należy zaznaczyć, iż tegoroczne plony są znacząco niższe w porównaniu do zeszłego sezonu.

Podobne
Mioorto, włoski producent konfekcjonowanych sałat zapowiedział swoją obecność na Fruit Expo 2016!
2016-09-09 00:00
Mioorto, włoski producent konfekcjonowanych sałat zapowiedział swoją obecność na Fruit Expo 2016!
Mioorto to firma z ogromnymi tradycjami w zakresie tradycyjnej uprawy warzyw. Z biegiem lat popularność produktów marki wzrastała, a przedsiębiorstwo rosło w siłę, by stać się jednym z najbardziej cenionych europejskich producentów płodów rolnych.
czytaj więcej
Sałata
2016-07-27 13:00
Import sałaty w 2015 roku
Wzrost importu sałaty w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za rok 2015.
czytaj więcej
Sałata
2016-07-26 14:00
Eksport sałaty w 2015 r.
Analizujemy dane o eksporcie sałaty z Polski za rok 2015.
czytaj więcej
Sałata
2016-05-13 08:00
Rosja zakazuje importu sałaty z Turcji
Zamiast normalizacji stosunków handlowych na linii Rosja – Turcja, mamy ich zaostrzenie. Rossielchoznadzor wprowadził zakaz importu z Turcji kolejnych warzyw, donosi portal fruit-inform.com.
czytaj więcej
Sałata lodowa
2016-04-07 10:00
Sałata lodowa może być jeszcze droższa?
Ceny importowanej sałaty lodowej znalazły się na bardzo wysokim poziomie, co nie może cieszyć konsumentów. Czyżby miały one jeszcze wzrosnąć?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.