Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności

Economist Intelligence Unit jest częścią Economist Group, założona w 1946 roku jako jednostka badawcza dla gazety Economist.

Od 1802 roku, firma DuPont wykorzystuje naukę i wdraża innowacyjne produkty i usług. DuPont pracuje nad tematem bezpieczeństwa, energii i ochrony żywności. Firma twierdzi, że kwestie te nie mogą być rozwiązane przez pojedyncze państwa, rządy lub organizacji, na własną rękę. Wierzy, że dzięki nauce i współpracy, można zapewnić wystarczająco dużo zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszyć zależności od paliw kopalnych, oraz ochronić ludzi i środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

Podczas opracowywania indeksu ocenie poddano 105 krajów z całego świata, uwzględniono własne, względne poziomy bezpieczeństwa żywności, użyto 25 wskaźników z trzech kategorii: osiągalność cenowa, dostępność, jakość i bezpieczeństwo żywności. Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności jest pierwszym takim indeksem, który powstał w celu kompleksowego określenia bezpieczeństwa żywnościowego przy jednoczesnym uwzględnieniu tych obszarów. Źródłem danych jest FAO, WTO, Informacje żądowe z danych krajów, wyniki własne i inne.

Wyniki upowszechniono na stronie www.foodsecurityindex.eiu.com

Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności pozwala określić sytuację żywnościową w danym kraju. Stany Zjednoczone, Dania, Norwegia, Francja, Holandia, Austria, Szwajcaria, Kanada, Finlandia i Niemcy to 10 krajów żywnościowo najbezpieczniejszych. Cechują się obfitymi dostawami żywności, wysokimi dochodami, niskimi wydatkami na żywność w porównaniu do innych nakładów i znacznymi nakładami na badania i rozwój w sektorze rolnictwa.

Polska zajmuje 24 na 105 krajów (17 na 30 z naszego regionu) miejsce pod względem wysokości wskaźnika.

Szczegółowe wyniki: http://www.foodsecurityindex.eiu.com/Country/Details#Poland

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem