Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Caritas przyjmie owoce i warzywa

2014-09-15 11:49

Inicjatywa ma na celu wsparcie polskich producentów. Do przekazywania żywności organizacjom charytatywnym zachęcała ich Agencji Rynku Rolnego.

- Producent, który wcześniej zadeklarował, że przekaże żywność do nieodpłatnej dystrybucji, może zgłosić się do Caritas Polska. Zostanie mu wskazany któryś z 44 magazynów Caritas na terenie Polski, do których żywność może być przesłana - powiedział w piątek rzecznik Caritas.

Dodał, że w magazynie przeprowadzony będzie odbiór jakościowy. Z dokumentem przekazania żywności producent może zgłosić się do Agencji Rynku Rolnego po rekompensatę, która obejmuje towar, pakowanie i transport - wyjaśnił Kęska.

W Polsce funkcjonuje ponad 100 jadłodajni Caritas, kilkadziesiąt świetlic socjoterapeutycznych, w których prowadzi się akcję dożywiania dzieci oraz kilkaset punktów dystrybucji żywności. Żywność ta na pewno pomoże osobom, które korzystają z pomocy Caritas. Są to osoby ubogie, korzystające z usług kuchni, jadłodajni oraz punktów pomocy potrzebującym - powiedział sekretarz Caritas Polska ksiądz Marek Dec.

Słowa kluczowe: caritas, embargo, owoce, warzywa
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE