Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Nowe decyzje w resorcie

2007-08-16 00:00
Minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz zapowiedział, zminimalizowanie skutków opóźnień dopłat dla rolników, wynikłe z problemów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zdaniem Ministerstwa, w ciągu ostatnich lat, liczba zatrudnionych w Agencji osób znacznie się zwiększyła, co doprowadziło do spowolnienia prac.

Jednym z głównych zadań resortu jest obecnie optymalne zmniejszenie liczby pracowników, szczególnie w Warszawie. Agencja miała też problemy z niewydolnym systemem informatycznym, który uniemożliwiał sprawną wymianę informacji między centralą a oddziałami regionalnymi.

Wojciech Mojzesowicz powiedział, że, w związku z przeobrażeniami w rządzie, agencje rolnicze zostaną poddane niewielkim modyfikacjom, które nie będą jednak miały charakteru politycznego.

Minister rolnictwa obiecał, że o zmianach kadrowych będą decydować kompetencje osób pełniących określone funkcje.

Ministerstwo zapowiedziało także zwiększenie wysokości dopłat do paliwa rolniczego z obecnych 0,55 zł do 0, 95 zł. Wzrosnąć mają również finanse przydzielane do  materiału siewnego i melioracji.

Mojzesowicz poinformował, że wystąpi do Komisji Europejskiej o zwiększenie subsydiów dla polskich producentów mleka. Minister chce, by kwota była przydzielana w zależności od liczby mieszkańców w danym kraju.Źródło: fresh-market.pl, za "Gazeta Wyborcza", PPR
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem